Browar Gdańsk PG4

Podwale Grodzkie 4

80-895, Gdańsk

Tel.: +48 58 351 09 10

Tel.: +48 539 545 686

 • Wybierz język:
 • en

Piwo

 • PG4 - PRZENICZNE KLASYCZNE

  PG4 - PRZENICZNE KLASYCZNE

  Słód  ****
  Goryczka *

  (ekstrakt: 12,6 – alkohol: 5,2% – górna fermentacja)

  Piwo górnej fermentacji o barwie błyszczącej, bursztynowej, ale z mętnym welonem. Perłowe, z mocną, długo utrzymującą się białą koroną piany. Umiarkowany aromat pszenicy, bez posmaku chleba. Delikatny, lekko słodki smak ziaren.

  Ogólne wrażenie

  Lekko mętne, oparte na pszenicy piwo. Orzeźwiające, owocowe o wyjątkowym i zrównoważonym aromacie bananowo – goździkowym. Ogólne wrażenie dopełniają aromaty wanilii i cynamonu.

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l       27 zł

 • PG4 - STAROGDAŃSKIE

  PG4 - STAROGDAŃSKIE

  Słód ****
  Goryczka *

  (ekstrakt: 12.6% - alkohol: 5.2% - dolna fermentacja)

  Piwo dolnej fermentacji. Złote, przypominające pole zboża. Lekko mętne, kremowe. Korona z piany biała i delikatna. Przy pierwszej degustacji bardzo miękkie i pełne wrażenie. Lekko słodkawe, delikatnie słodowe, bardzo ziarniste.

  Ogólne wrażenie

  Czyste, zrównoważone, miękkie piwo „z pazurem”. Przywodzi delikatne słodowe nuty i lekki aromat szlachetnego chmielu.

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l       27 zł

 • PG4 - KROLLINGER

  PG4 - KROLLINGER

  3.3%/8.4

  Słód: *
  Chmiel:

  Piwo o  trzech różnych fermentacjach. Pierwsza za pomocą kwasu mlekowego z Lactobacillus, następna z drożdżami górnej fermentacji, a na koniec aromatyczna fermentacja z zastosowaniem Brettanomyces Bruxellensis. Proces fermentacji i dojrzewanie piwa trwa minimum 6 miesięcy. Niezwykłą zaletą tego piwa jest jego bardzo długa trwałość przechowalnicza i stabilność smaku. Krollinger serwujemy również z dodatkiem syropu Waldmeister lub soku malinowego.

  Ogólne wrażenie:
  Rustykalne w smaku i zapachu, kwaskowe z nutami owocowymi, lekkie i ożywiające.

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l       27 zł

 • PG4 - JOPENBIER

  PG4 - JOPENBIER

  Słód: *****
  Goryczka: *****

  EKSTRAKT 44,1 STOPNI PLATO
  ALKOHOL 10,10%
  IBU:77

  ENERGIA:
  837,7 KJ /100ML
  200KCAL /100ML

  Jopenbier to piwo o wyjątkowej historii gdańskiego piwowarstwa. Piwo Jopejskie powstaję po trzech różnych fermentacjach. Ma bardzo ciemną lecz nie czarną barwę koniaku wynikającą z gotowania.

  Ogólne wrażenie:
  Lekko mętne piwo, gdzie goryczka jest zbalansowana ze słodyczą maltozy. Aromat beczki po winie portowym, karmelu oraz bardzo dojrzałych czerwonych owoców. W smaku figi, rodzynki, orzechy włoskie oraz deserowa czekolada.

  50 ml   12 zł

  700 ml  129 zł

 • PG4 - APA - AMERICAN PALE ALE

  PG4 - APA - AMERICAN PALE ALE

  Chmiel *****
  Słód ****

  Piwo górnej fermentacji. Kolor ciemny żółto-pomarańczowy. Beżowa stabilna korona z pianki. (Ekstrakt 13,5 -Alkohol 5,5)

  Średniej treściwości i solidnej bazy słodowo-karmelowej w pniaku, w towarzystwie typowych amerykańskich odmian chmielu, takich jak żywiczne, cytrusowe, sosnowe, ale nie za szorstkie. Trochę owocowości uzupełnia równowagę. Smaki średnio chmielowe, które mają cechy  (cytrusowe, sosnowe, kwiatowe) Umiarkowana gorycz nie ustępuje aż do wyschnięcia. Średnia zawartość dwutlenku węgla

  Wrażenie ogólne:

  Wysokiej jakości chmielowa goryczka Nowego Świata i umiarkowany poziom alkoholu. Stosunkowo smukłe, lekko owocowo-cytrusowe ciało z nutami słodowo-karmelowymi.

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l       27 zł

 • PG4 - GDAŃSKI RUBIN

  PG4 - GDAŃSKI RUBIN

  Słód ****
  Goryczka **

  (ekstrakt: 12.6 - alkohol: 5.2% - dolna fermentacja)

  PG4-Gdański Rubin -ciemne piwo dolnej fermentacji, nawiązujące do tradycyjnego czarnego piwa, którego korzenie sięgają aż 1390 r. W przeszłości schwarzbier było warzone tak, że jego smak, aromat i kolor był prażony lub kawowy (można wręcz powiedzieć „spalony”).

  PG4 Gdański Rubin to wyborne piwo, w którym wyczuwalna jest równowaga między średnim,słodowym charakterem,  delikatnymi nutami prażenia,karmelu oraz umiarkowaną goryczką szlachetnego chmielu. W tej mieszaninie odczuwa się. suszone owoce, jak również ciemnenuty owoców jagodowych, t.j czarna porzeczka.

  Smak: orzeźwiające, wytrawne, balansujące pomiędzy lekko paloną słodowością, a chmielowością

   

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l       27 zł

   

 • PG4 - GDAŃSKIE MOCNE

  PG4 - GDAŃSKIE MOCNE

  Słód *****

  Goryczka *****

  (ekstrakt: 16.8 - alkohol: 7,2% - górna fermentacja)

   

  W naszym browarze PG4 tradycyjnie, co roku warzona jest jedna warka piwa świątecznego.

  W tym roku specjalnie na święta Główny Piwowar Johannes Herberg uwarzył GDAŃSKIE MOCNE, które jest nawiązaniem do Gdańskiego Piwa Stołowego (Tafelbier), lecz jest jego mocną odmianą.

   

  Tak jak w przeszłości jest to piwo górnej fermentacji, które zawiera różne gatunki zbóż takie jak (jęczmień, pszenicę, orkisz i żyto i jest bardzo mocno chmielone lecz nie jest gorzkie. Posiada bogaty smak, przyjemną gorycz doskonale zbalansowaną nutą suszonych owoców.

   

  Cena:

  0,3 l   11 zł

  0,5 l   15 zł

  1 l      27 zł

 • Złoty Oktober [Piwo Oktoberfest Monachium]

  Złoty Oktober [Piwo Oktoberfest Monachium]

  5,7% /13.5

  Chmiel: **
  Słód: ****

  Piwo Oktoberfest to właściwie lżejsze piwo marcowe. Sprzedaż piwa marcowego pod marką „Oktoberfestbier” zastrzeżone jest jedynie dla monachijskich browarów, serwujących piwo podczas Oktoberfestu.

  Stosunkowo klarowne piwo dolnej fermentacji o złoto-pomarańczowej barwie. Wytrzymała, jasna korona z piany. Ekstensywny, czysty, słodowy aromat. Prawie nieobecny aromat chmielu.
  Po pierwszej degustacji delikatne, z dużą przewagą słodu. Średnia pełnia, muśnięta korzennym posmakiem chleba. Średnia zawartość dwutlenku węgla. Pozostawia pełnię zrównoważonego smaku, wytrawny finisz, bez wrażenia słodkości.
   
  Ogólne wrażenie
  Wyjątkowo słodowy charakter, pełny i miękki. Gatunek piwa czystej fermentacji, elegancko zrównoważone, z akcentem słodowym.

 • Dry Stout

  Dry Stout

  4.3%/10.8

  Słód: ****
  Chmiel: *****

  Piwo górnej fermentacji koloru czarnego nie przepuszczające światła z brązową koroną piany o kremowej i mocnej konsystencji. Wyczuwalny smak gorzkiej czekolady oraz oznaki aromatu chmielowego. Uwarzony z dodatkiem palonego jęczmienia o intensywnym wytrawnym posmaku.

  W ustach tworzy troszkę oleisty, kremowo-aksamitny smak. Zawartość dwutlenku węgla jest umiarkowanie niska.

  Ogólne wrażenie:
  Bardzo ciemne piwo górnej fermentacji o palonym charakterze i kompleksowym smaku palonego jęczmienia, który nadaje posmak gorzkiej czekolady i czarnej kawy.

  Cena:

  0,3 l   9 zł

  0,5 l   12 zł

  1 l       22 zł

 • PG4 - PILS

  PG4 - PILS

  Słód **
  Goryczka ***

  (ekstrakt: 11.7 - alkohol: 4.9% - dolna fermentacja)

  Pils to piwo dolnej fermentacji o jasnym słomkowym kolorze z obfitą białą pianą o kremowej konsystencji.

  Pils z PG4 ma lekki charakter słodowy „ciasteczkowo-maślany“. Dominują wyraźne kwiatowe i ziołowe nuty szlachetnego chmielu. Nie zawiera estrów owocowych, diacetylu, siarczku dimetylu, niepożądanego posmaku, czy wyższych alkoholi.

  Ogólne wrażenie

  Nasz Pils jest orzeźwiającym, klarownym, lekko chmielowym piwem. Posiada wyraźny kwiatowy aromat i warzony jest wyłącznie ze szlachetnych gatunków chmielu.

  Cena:

  0,3 l   10 zł

  0,5 l   14 zł

  1 l       26 zł

   

 • California Common

  California Common

  5.2%/12.6

  Słód: ****
  Goryczka: ****

  Piwo dolnej fermentacji z cechami piwa górnej fermentacji. Kolor pomarańczowy. Typowo amerykański, mocno chmielowy charakter, zrównoważony jest słodowym smakiem. O bogatym aromacie chmielowym. Zbalansowany smak z aromatami cytrusów i nuta mięty. Średnia zawartość dwutlenku węgla.

  Ogólne wrażenie:
  Wysokiej jakości chmielowa goryczka Nowego Świata i umiarkowany poziom alkoholu. Stosunkowo smukłe, lekko cytrusowo-miętowe ze słodowym charakterem.

 • Rauchbier

  Rauchbier

  GORYCZKA ***
  SŁÓD *****

  Piwo dymne (ekstrakt: 13,5  P – alkohol: 5,6% ABV– dolna fermentacja)

  Piwo dolnej fermentacji. Nasze „wędzone” jest brązowym piwem, jaśniejszym niż piwa czarne, natomiast ciemniejsze niż piwa ciemne. Jest dość lekkie, aksamitne, o bogatej kremowej głowie i mocnym aromacie smaku dymu pochodzącego z drewna bukowego. Wyraźnie wytrawny, typ Marcowy, bogaty smak słodowy i grzankowy, doskonale dopełniony intensywnym posmakiem buku.

  Ogólne wrażenie

  Klarowne piwo typu Marcowego, ciemne, średnio gazowane. Słód wędzony, prażony, lekko słodki o intensywnym smaku i aromacie dymu.

 • Oatmeal Stout

  Oatmeal Stout

  Chmiel ***
  Słód *****

  Piwo górnej fermentacji koloru czarnego nie przepuszczające światła z brązową koroną piany o kremowej i mocnej konsystencji (EKSTRAKT 13,5 ALKOHOL 5,5).
  Łagodny zapach palonego zboża przypominający nieco zapach kawy. Nie występuje diacetyl. Wyczuwalne oznaki aromatu chmielowego.
  Złożony, słodkawy, lekko palony z kompleksowym posmakiem orzechów, ziemi i zboża. Pochodzący od owsa. Tworzy poczucie średniej wytrawności. W ustach tworzy troszkę oleisty, kremowo-aksamitny smak. Zawartość dwutlenku węgla jest umiarkowanie niska.

  Wrażenie ogólne:

  Bardzo ciemne piwo górnej fermentacji o palonym charakterze i kompleksowym smaku owsa, który nadaje mu posmak kawy z mlekiem.

 • Monachijskie ciemne

  Monachijskie ciemne

  Piwo dolnej fermentacji. Ciemnobrązowe z czerwonym odcieniem. Kremowa, opalona korona z piany.

  Bogate aromaty słodu, lekko słodkawe, przypominające smak skórki chleba. Odczuwalny lekki aromat chmielu. Złożony, bogaty, słodowy profil smakowy, lekko prażony, lekko słodki. Średnio pełne, z mocnym korzennym odczuciem w ustach.

  Umiarkowana zawartość dwutlenku węgla. Odczuwalna goryczka chmielu, która dąży do aromatu i delikatnego posmaku słodu. Ciemne podkreślające aromat korzenne piwo, idące w kierunku płynnego chleba.

 • Ciemne piwo pszeniczne

  Ciemne piwo pszeniczne

  Piwo dolnej fermentacji. Bardzo ciemny brązowy kolor, prawie czarny, z mętnym welonem.Mocno utrzymująca się perłowa, opalona korona piany.

  Ziarnisty aromat pszeniczny, lekko chlebowy, prażony i karmelowy. Równowaga między nutą fenolową, a estrami owocowymi pochodzącymi z drożdży.
  Niewyczuwalna goryczka chmielu. Umiarkowanie mocny smak bananowy i goździkowy, zrównoważony.

  Ogólne wrażenie: Mimo bardzo ciemnej barwy i lekko słodowej pełni, daje odczucie orzeźwien
   

 • Düsseldorf-er ALTBIER

  Düsseldorf-er ALTBIER

  SŁÓD ***
  GORYCZKA *****

  (ekstrakt: 12.6 - alkohol: 5.1% - górna fermentacja)

  Piwo górnej fermentacji, czerwonawa, ciemna głębia miedzi, ale nie brązowe. Stosunkowo klarowne. Korona z piany beżowa, długo utrzymująca się, lekko kremowa. Umiarkowany aromat chmielu szlachetnego, lekko pachnące.

  Ogólne wrażenie

  Obecny czysty smak słodu, piwo stosunkowo obfite i złożone, otoczone wyraźną goryczą chmielu. Średnio miękka pełnia smaku z nutą estrów owocowych oraz aromatu szlachetnego chmielu. Umiarkowana zawartość dwutlenku węgla. Pozostawia wytrawny oraz słodko-gorzki finisz. Brak odczucia prażenia.

 • Rauchweizen Bock

  Rauchweizen Bock

  GORYCZKA *
  SŁÓD *****

  Piwo wędzone dębowe (ekstrakt: 16,8  P – alkohol: 7,3% ABV– górna fermentacja)

  Nasze piwo wędzone jest piwem o barwie brązowej,  jaśniejsze niż piwo ciemne. Dopełnione aksamitnym, kremowym z obfitą, kremową pianą. Posiada delikatny aromat drewna dębowego  z nutami dymu i tłuszczu przypomina wędzoną szynkę szwarcwaldzką.

  Smak odczuwany w ustach lekko słodkawy, delikatny aromat chmielu wzmacnia na koniec odczucie suchości. Brak tonów ostrych, pieczenia, kauczukowych lub spalonych.

  Ogólne wrażenie

  Ciemne piwo górnej fermentacji, dość ciemny kolor, mocno gazowane. Aromaty słodu, grzanki, lekko słodki, ale o delikatnym smaku i aromacie dymu dębowego. Z typowymi nutami dla piwa pszenicznego jak banan. Goździki itp.

 • Irish Red Ale

  Irish Red Ale

  Słód ****

  Goryczka *****

  Irish Red Ale to odmiana czerwona, z nutą karmelową angielskiego lub irlandzkiego ale. Bursztynowe z czerwonym połyskiem, podobne do utlenionej miedzi. Stosunkowo klarowne. Niezbyt wytrzymała beżowa korona z piany. Piwo karmelowe z umiarkowanym aromatem słodowym, przypominające smak tostów, lekko słodkawe. Na finiszu średnio wytrawne, lekko prażone, stosunkowo miękkie i bez estrów owocowych. Średnia zawartość dwutlenku węgla.

  Ogólne wrażenie

  Podążające w kierunku piw karmelowych, o lekko słodkawym charakterze słodu. Przyjemne do picia. Finisz lekkiego prażenia i umiarkowanie wytrawny.

  Cena:

  0,3 l   9 zł

  0,5 l   12 zł

  1 l       22 zł

   

;